„Bárcsak az egész világ osztozna örömünkben, de mi inkább rátok gondoltunk“
Ha már megvan az esküvő időpontja és helyszíne, itt az ideje meghívni a násznépet. Ennek egyik legjobb módja, ha személyesen visszük és adjuk át a meghívókat, hogy mindenki időben értesüljön a készülő nagy eseményről. Ne hagyjuk a meghívást az utolsó pillanatra! Legalább 3-4 héttel (de akár korábban is) a nagy nap előtt már minden meghívottat tájékoztassunk. Egy héttel az esküvő előtt meghívni valakit már túl késő.
Az értesítésnek több változata is lehetséges:
- Az Internet segítségével, ami ugyan a legolcsóbb, de egyben a legszemélytelenebb megoldások egyike. Gondoljuk csak arra, hogy még ma is sokan elteszik emlékbe a papíralapú esküvői meghívót.
- Sokkal inkább tiszteletreméltó a személyes meghívás. Ilyenkor a meghívott fél is érzi azt, hogy mennyire fontos az, hogy ott legyen az esküvőn. Nem árt az sem, ha egy bizonyos határidőn belül a meghívottak visszajelzik, részt vesznek e az ünnepségen. Jó ha tisztában vagyunk a vendégek számával.
Milyen adatok legyenek az esküvői meghívón:
- A pár neve
- Időpont, dátum, helyszín
- A vendégség helyszíne
- A jegyesek címe, ha valaki esetleg gratulációt szeretne küldeni
- Mottó, versike, jegyesek fényképe – kinek mit diktál az ízlése.
Az esküvői meghívó gyakori kísérője a vacsorakártya, mellyel vendégeinket meghívhatjuk az ünnepi asztalhoz. Ha esetleg valakiket csak későbbi időpontra szeretnénk meginvitálni erre is lehetőséget kínálhat a vacsorakártya.
Mindenkinek a saját kezében van a döntés. Érdemes hát az esküvői meghívóval kapcsolatban megfontoltan dönteni, hogy az esküvőnk elegáns hírnöke elnyerje a saját, valamint a vendégeink tetszését is.